WTWE
0: INTRO
Zmáčkněte escape.

1: RANNÍ PTÁČE
Začíná přituhovat. Mačkání klávesy escape nemá žádný účinek, a proto už bude třeba hrát. Není třeba se děsit, první úkol slouží pouze k rozehřátí a k seznámení se situací, to pravé přijde až ve druhém úkolu. Nastupte do vrtulníku, ve vlastním zájmu poslechněte nápovědu a vydejte se na západ. Než dorazíte na místo, hezky se rozhlížejte a o nic se nestarejte, dokud se hra neuloží. Poté zabrzděte, slétněte do výšky kolem deseti metrů a čekejte. Po chvíli ten váš střelec spatří cíl a ten za pomoci všech Stingerů a popřípadě nějakých těch kulek z kanónu usmažíte. A potom hurá domů.

2: STÍNOHRA
Tak, a teď se držte, přichází nejtěžší část celé mise. A nejnudnější. Ve svém vrtulníku se musíte potají dostat na palebnou pozici, což v praxi znamená dodržovat povolenou rychlost, držet se dál od pobřeží a hlavně - vyhýbat se všudypřítomným lodím. Okamžitě vzlétněte a vydejte se na přímo na sever, a kousek před pobřežím to otočte na severovýchod a dolétněte až k majáku, kde se vám stejně jako na ostatních majácích přidá ukládací pozice. Tam chvíli počkejte, dokud loď křižující vody od vás horizontálně neprojede na západ (vše kontrolujte přes to minilétadlo Predator, je to užitečná věcička). Jakmile loď prosviští kolem vás, šlápněte na plyn a uhánějte na východ až na konec zátoky, kde se vám opět přidá ukládací pozice, kterou ihned využijte (hrajete-li ale na EASY, něco jako omezené ukládací pozice vám nemusí vrtat hlavou). Dál je to značně náhodné, ale v každém případě se musíte ve vhodném momentě vydat na sever, kopírovat pobřeží těsně před severním výběžkem ostrova to stočit na východ, zvednout stroj do výšky dvaceti metrů a přeletět přes les. Na druhé straně opět slétnete na optimální výšku dvou metrů a hurá na palebnou pozici.
Začínají komplikace. Plukovník Karelin si to valí na jih a vy ho musíte zlikvidovat dřív, než se dostane daleko do vnitrozemí. Na nic nečekejte a nakloňte vrtulník nosem dolů, dokud nedosáhnete povolené rychlosti. Leťte přímo na ji a poté, co přelétnete les, se vám na radaru objeví dva UAZy. Správný je jen jeden, ale zničit musí oba dva. Pokud byste odstranil pouze jeden, ten druhý, který zrovna náhodou projížděl kolem, by po doražení na základnu zalarmoval armádu. Jakmile budou tedy obě auta v plamenech, stočte to opět na sever.
Po několika sekundách dostanete od Reynoldse zprávu, že ze severu se blíží čluny a cesta je tedy odříznutá. Zastavte a počkejte, než přijde druhá hláška a na mapě se objeví šipka ukazující směr. Vydejte se tedy na jih a poté leťte podél šipky (kurs 250) přes pevninu až na druhý břeh, kde se vám spustí předělová scéna. Gratuluji, to nejhorší máte za sebou.

3: TŘÍSKA
Zlí hoši chtějí odpálit balistickou raketu na Peking a i když by to načas zpomalilo rapidní přírůstek obyvatelstva na Zemi, je to špatné a musí se to zatrhnout. Nyní kašlete na nějaký rychlostní limit, po vzletu se nakloňte na jih jak jen můžete a sledujte, co ten komanč dokáže. Otevřete raketnice, přepněte na ef-fary a veliký kopec oblétněte zleva. Až se před vámi v dáli ukáže betonová plocha uprostřed lesa a na ní barák s radarem, pokropte ho raketama a ihned to stočte na východ, abyste uhnuli protiletecké střelbě od kamarádky šilky a několika kumpánů raketometčíků. Cestou se postarejte od otravnou loď a za odměnu vám bude ukládací pozice navíc (to platí pro všechny tyto lodě). Jakmile se přiblížíte k silu, spustí se předělová scéna, kde se všechno posere.
Balistická raketa letí a vy se nesnažte s tím nic dělat, za letu ji zničit nedokážete. Místo toho se vydejte přímo na sever jak nejrychleji můžete a už z velké vzdálenosti zničte velkou loď. Od základny na vás budou pálit teroristi nějaké ty AA rakety, proto vždy, když uslyšíte varovné pípání, strhněte řízení a snažte se nějak manévrovat. Jakmile se vám ozve důstojník CIA, máte to za sebou a můžete zamířit do Berezniku.
Uložte hru a připravte se na tuhý odpor v podobě kulometčíků, vojáků s kalachy a jednoho raketometčíka. Říkáte si, že pěchota nic nezmůže proti vrtulníku? Tak si zkuste přeletět přes město a uvidíte sami. Situaci ještě komplikuje fakt, že nesmíte zničit civilní budovy, protože vy jste přece ten hodný. Vykoste tedy raketama všechny vojáky mimo dědinu a o zbytek se s jemností dětské prdelky postarejte palubním kanónem. Povede-li se to někomu napoprvé, nechť se mi přihlásí a já mu obratem pošlu rozšířenou verzi WTWE s tříhodinovými bonusy, misí o misi a soškou vrtulníku k tomu. Po úspěšné čistce města na sebe můžete být pyšní, ale následující předělovka vám názorně ukáže, co znamená pořekadlo "Pýcha předchází pád" (a to doslova).

4: ROZSÉVÁNÍ OHNĚ
Přichází deja vu s obrácenými rolemi. Nyní jste vy ten na zemi v UAZu, a nepřítel v podobě Aslana Radajeva je ve vzduchu ve vrtulníku. A věřte mi, že si nenechá ujít jedinou příležitost, aby z vás nadělal několik malých. Hned na začátku sešlápněte pedál k podlaze, prokličkujte mezi stojícími vozy a jeďte na jih tak rychle jak to jen půjde. V závislosti na obtížnosti se po chvíli spustí raketová palba, která v mnoha případech zasáhne i váš vůz a donutí vás jet znova. Budete-li mít to štěstí a vyjdete bez úhony až do kopce, rozhodně ještě nemáte vyhráno. Radajeva rakety omrzí a rozhodne se vás kosit kanónem. Čím rychleji pojedete, tím je menší šance, že vás trefí, proto mějte plynový pedál stále na podlaze. Na druhé křižovatce vám dá Reynolds pokyn k odbočení a mezitím do vás začne vrtulník opět šít rakety. Zamiřte k opuštěnému stavení a poté vrtulník sestřelte, což by měla být po předchozím úkolu víkendová záležitost. Následující předělovka vám ale ukáže, že vaše vítězství nic neznamená.

5: VELKÉ FINÁLE
Tak, a je to tu. Konec se blíží, střelec Tom Robbins je mrtev a Reynolds je v šachu. Skryt za autem a pod palbou z Radajevova kulometu musíte ukázat, co ve vás je. Nejjednodušší cesta vede přes rozstřílený transformátor na zdi a absolutní tmu, ale fajnšmejkři si můžou zkusit vlézt pod auto a záporáka oddělat ručně. Poté, co ho zasáhnete a on zmizí z okna, běžte dovnitř, kde se spustí předělovka.
Tak tomu se říká z bláta do louže. Jste beze zbraně a pokud něco rychle neuděláte, Reynolds skončí s kulkou v hlavě a mise tak bude neúspěšná. Jedinci s vyvinutějším pozorovacím talentem jistě zaznamenali jen tak nazdařbůh ležící zbraň Tima Robbinse, která jediná vám může pomoci při cestě za úspěchem. Proto na nic nečekejte, připlazte se k tělu kamaráda, vypůjčete si od něm bouchačku a po nutném stisku mezerníku (říkejme tomu třeba odjištění zbraně, ale ve skutečnosti je to chyba enginu OFP) zamiřte rychle na Radajeva a vypalte mu zásobník do těla. Nejste-li zbabělci a vaše zvolená obtížnost je MEDIUM či dokonce HARD, pravděpodobně se vám ho nepodaří zlikvidovat napoprvé a proto budete muset tento poslední úkol několikrát opakovat. Až se vám to podaří, zjistíte, že záporák stále ještě žije a ke všemu ho ušetříte. Gratuluji dohrání mise a možná někdy příště u sequelu (kde se heroická trojka Reynolds-Radajev-Brown ještě objeví).

6: OUTRO
Neodklikávat, vychutnat!

©2005 OPEREJŠN 85™ to vošéfovala za ňáky tý pomoci vod MUNČ STUDYJOS™. Všechna tráva vyčuzena.
Grafický dizajn ©2005 Gaia. Hozeno na Gajas pejč a sajty těch cypů vod vebzdarma. Vobjeveno x.